Nazwa łacińska: Sabal serrulata

Środek na prostate

 

 

Palma sabalowa pochodzi z południowo-wschodnich obszarów Stanów Zjednoczonych.Jest to drzewo,którego wysokość dochodzi do 3 metrów i z którego otrzymujemy owoce palmy sabalowej, które są bardzo skuteczne na choroby układu płciowego i moczowego. W wielu krajach stosuje się skoncentrowany wyciąg z jagód tego zioła w przypadku rozrostu prostaty.

Prostata jest skupiskiem małych gruczołów otaczających cewkę moczową. Niemal każdy mężczyzna po 45 roku życia ma powiększoną prostatę i w większości przypadków jest to stan naturalny. Jednak zbyt duża prostata może wywołać zaburzenia w odpływie moczu. Jeśli wypływ moczu jest nieprawidłowy, istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia zakażenia nerek lub zapalenia pęcherza.

Powiększona prostata może być również oznaką innych schorzeń, np. raka. Badania kliniczne przeprowadzone na grupie mężczyzn przyjmujących Palmę sabalową, wykazały znaczną poprawę w zakresie wszystkich objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Obok zmniejszenia gruczołu, zioło to reguluje oddawanie moczu oraz redukuje pojawiający się ból. Ponadto środek ten zmniejsza stany zapalne.

Palmę sabalową zaleca się w chorobach wyniszczających, ponieważ wywiera korzystny wpływ na wszystkie tkanki gruczołowe. Jej inne zastosowania to: astma, bolesne oddawanie moczu, cukrzyca,impotencja, katar, krztusiec, nadmierne owłosienie, niepłodność, oziębłość płciowa, torbiele jajnika, zapalenie gruczołu krokowego, zapalenie oskrzeli i inne.

Palma sabalowa jest środkiem wzmacniającym i dlatego przed kuracją trzeba zrobić oczyszczenie organizmu innymi ziołami, minimum od 4 do 6 tygodni.

Owoc ten jest dostępny w formie rozdrobnionej, proszku i kapsułkach. Stosujemy go na kilka sposobów: można robić odwar lub parzyć jak zwykłą herbatę. Przeciwwskazaniami do stosowania tego produktu są choroby ostre, choroby pasożytnicze, reumatyzm i otyłość.

 

Chcesz kupić skontaktuj się z nami. Służymy radą !!!

tel. 601 666 480