Nazwa łacińska: Gynostemma pentaphyllum

Chińskie zioło długowieczności

 

 

WSZECHSTRONNIEJSZY OD ŻEŃ-SZENIA

Jiaogulan dziko rosnący jest wieloletnim pnączem liściastym, które rośnie w górach południowych Chin, Japonii i południowo-wschodniej Azji oraz uprawiany jest w Tajlandii. Do produkcji używa się łodyg z domieszką liści. Jiaogulan porównywany jest do Żeń-szenia ale chińczycy twierdzą, że jest bardziej wszechstronny. Pierwsze wzmianki o stosowaniu Gynostemmy w Chinach pochodzą z XVI wieku. W swoim składzie zawiera saponiny trójterpenowe, gypenozydy(aktywne składniki cząsteczkowe), sterole i flawonoidy. Jiaogulan korzystnie wpływa na metabolizm oraz na układ sercowo-naczyniowy.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

  • układ sercowo-naczyniowy
  • zdrowy metabolizm
  • zarządzanie apetytem
  • immuno - środek modulujący z powodu gypenozydów (wspiera naturalną odporność organizmu)

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt.

Przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią. Nie jest zalecany dla osób poniżej 18 lat i po przeszczepach oraz przyjmującym leki i zioła zmniejszające krzepliwość krwi. Jiaogulan dostępny jest formie dziko rosnących łodyg z domieszką liści o lekko gorzkim smaku. Nie sprzedajemy tej rośliny z upraw ekologicznych, ponieważ ma inne działanie i inny smak - przeważnie słodki.
Inne formy: tabletki, kapsułki, herbaty, sadzonki, nasiona.
Inne nazwy: Gynostemma królewska.

Więcej informacji na temat właściwości tej rośliny można przeczytać na stronach https://en.wikipedia.org/wiki/Gynostemma_pentaphyllum

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 

Chcesz kupić skontaktuj się z nami. Służymy radą !!!

tel. 601 666 480