„Niszczyciel cukru”

 

 

"NISZCZYCIEL CUKRU"

Gurmar (Gymnema sylvestre) jest rośliną drzewiastą podobną do winorośli, która pnie się po drzewach i krzewach w górach Ghatach Zachodnich w południowych Indiach oraz na zachód od nich, na obszarze otaczającym miasto Goa. Surowcem stosowanym w ajurwedzie jest liść i korzeń. Liście zawierają triterpenoidowe saponiny, chlorofil i aminokwasy. Ważną substancją czynną w gurmarze jest kwas organiczny zwany "kwasem gymnemicznym". Składa się on z cząsteczek, których układ atomów przypomina układ występujący w cząsteczkach glukozy. Substancje czynne znajdujące się w gurmarze mogą mieć wpływ na kontrolę apetytu i zarządzanie wagą oraz metaboliźmie cukrów, glukozy i lipidów.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

  • zarządzanie wagą
  • metabolizm glukozy
  • metabolizm cukrów
  • metabolizm lipidów
  • kontrola apetytu

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar lub 3 gramy proszku (czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić (stosować około 3-4 miesiące). Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią. Gurmar dostępny jest w formie sproszkowanej.
Inne formy: tabletki, kapsułki, herbaty.
Inne nazwy: Gurmari, Meshasringa.

Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytaćw książkach Dr Kumar Pati,dr Anthony James Degidio:"Vitamin and Herbal Digest",G.S.Verma:"Miracles of Indian Herbs" oraz na stronach https://en.wikipedia.org/wiki/Gymnema_sylvestre

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 

 

Chcesz kupić skontaktuj się z nami. Służymy radą !!!

tel. 601 666 480