Indyjska żywica

 

 

AROMATYCZNA ŻYWICA

Guggul-Guggulu to wyjątkowa żywica dobywana z drzew rosnących głównie na południowych stokach Himalajów. Najczęściej można go spotkać w północnych Indiach ale występuje też w północnej Afryce i centralnej Azji. W Indiach i Pakistanie Guggulu uprawiane jest na szeroką skalę. Żywicę Commiphora wightii zbiera się z kory roślinnej poprzez gwintowanie. Posiada zapach podobny do Mirry dlatego stosuje się ją w kadzidłach i perfumach.Od wieków stosowany jest w medycynie ludowej krajów azjatyckich.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

  • cholesterol

DAWKOWANIE

Zażywamy 1 kapsułkę dwa razy dziennie po posiłkach. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią. Długotrwałe zażywanie może powodować dolegliwości żołądkowe, należy unikać go także przy nadczynności tarczycy. Nie jest polecane zażywanie Guggulu z lekami obniżającymi poziom cholesterolu.
Inne formy: proszek, kapsułki, herbaty, kadzidła, perfumy.
Inne nazwy: Guggul, Gugal, Gugul, Shuddha Guggulu, Balsamowiec indyjski.

Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce D.Frawley, V.Lad: "The Yoga of Herbs" lub na stronach https://en.wikipedia.org/wiki/Commiphora_wightii


* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 

 

Chcesz kupić? Skontaktuj się z nami. Służymy radą !!!

tel. 601 666 480