NATURALNY PROGESTERONDziki ignam Dioscorea villosa

 

 

POCHRZYN WŁOCHATY

Dziki ignam uprawiany jest w Teksasie i na Florydzie, a także w zachodniej Afryce. Jest to bylina zimotrwała wyrastająca do 5m o smukłych kłączach i ostro zakończonych sercowatych liściach. W stanie naturalnym pochrzyn występuje w wilgotnych lasach i na przydrożach Ameryki Północnej. Pospolita nazwa jams ("yam") pochodzi od słowa w narzeczu zachodnioafrykańskim i oznacza "jeść". Bulwy, korzenie i kłącza pochodzą z upraw użytkowych. Wykopuje się je jesienią i po wysuszeniu przeznacza na przygotowanie płynnych wyciągów i nalewek. Ze świeżych - wytwarza się natomiast preparaty homeopatyczne. Pochrzyn włochaty (jams włochaty) zawiera saponiny steroidalne, diosgeninę, alkaloid dioskoreinę, fitosterole, duże ilości skrobi, żywice i garbniki. Dzięki zawartości odpowiednich substancji czynnych może pomóc wielu kobietom w trudnym okresie.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

  • menopauza

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar lub 3 gramy proszku(czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt.

Przeciwwskazania: nie jest zalecany dla osób poniżej 18 lat oraz dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Dziki ignam dostępny jest w formie sproszkowanej.
Inne formy: tabletki, kapsułki, herbaty, nalewki.
Inne nazwy: Dziki pochrzyn, jams włochaty, pochrzyn kosmaty.

Źródło:Mateusz Emanuel Senderski "Zioła w nalewkach leczniczych".

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 

 

Chcesz kupić? Skontaktuj się z nami. Służymy radą !!!

tel. 601 666 480