diabelski pazur 

Nazwa łacińska: Harpagophytum procumbens

 

 

ROŚLINA Z PUSTYNI KALAHARI

Diabelski pazur nazywany też przez niektórych Diabelskim szponem jest rośliną występującą na półpustynnych sawannach południowej Afryki oraz na Madagaskarze. Jest to roślina wieloletnia o spichrzowych, bulwiastych, bocznych korzeniach i płożącej łodydze długości do 150 cm. Liście ma małe, a kwiaty purpurowoczerwone, pojedyńcze, z żółtym środkiem, usytuowane w kątach liści. Można ją zobaczyć tylko wtedy gdy na pustyni Kalahari występują opady deszczu, a gdy przez wiele miesięcy trwa susza roślina ta żyje dzięki swoim długim korzeniom. Surowcem jest bulwiasty korzeń (Harpagophyti radix). Wykopuje się go po przekwitnięciu roślin w okresie spoczynku. Następnie oczyszcza, kroi na drobne części, suszy w warunkach naturalnych w miejscach zacienionych i przewiewnych. Surowiec pozyskuje się ze stanu naturalnego i po wysuszeniu przeznacza na wywary, maści, proszki i nalewki. Podstawowe substancje czynne to gorzkie irydoidy, jak harpagozyd, harpagid i prokumbid, które mogą wpływać korzystnie. I jeszcze cukry, sterole, kwasy fenolowe, tłuszczowe i wosk.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

  • kontrola apetytu
  • dla zdrowia układu trawiennego

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar lub 3 gramy proszku(czubatą łyżeczkę) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Środek stosuje się 8 tygodni, po czym robi przerwę 3 tygodniową, a następnie ponawia kurację. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt.

Przeciwwskazaniem jest niedociśnienie, ciąża i stosowanie preparatów insulinowych każdego typu.
Diabelski pazur jest dostępny w formie sproszkowanej.
Inne formy: tabletki, kapsułki, herbaty, nalewki, płyny, maści.
Inne nazwy: Czarci pazur, Diabelski szpon, Hakorośl rozesłana, Harpagofytum.

Wiecej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce Mateusza Emanuela Senderskiego "Zioła w nalewkach leczniczych", Dr Kumar Pati, dr Anthony James Degidio: "Vitamin and Herbal Digest" oraz w internecie na stronie http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/czarci-pazur-jakie-choroby-leczy-przeciwwskazania-dostepne-produkty/ys9xjv

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 

Chcesz kupić? Skontaktuj się z nami. Służymy radą !!!

tel. 601 666 480