brahmi 

Nazwa łacińska: Bacopa monnieri, Hydrocotyle asiatica, Herpesites monnieria

Nazwy angielskie: Thyme-Leaveda Gratiola

Nazwa hinduska/sanskryt: Brahmi

 

 

BACOPA "BOGINI MĄDROŚCI"

Brahmi to gatunek rośliny z rodziny babkowatych. Występuje naturalnie od strefy umiarkowanej do tropikalnej. Można ją spotkać na bagnistych obszarach Indii, Nepalu, Sri Lanki, Chinach, Pakistanie, a nawet na Tajwanie i Wietnamie. Uprawiana jest też w południowych stanach Stanów Zjednoczonych. W związku z dużą ilością saponin wzbudziła zainteresowanie Ajurwedy.

Brahmi uznawane jest za jeden z najbardziej oryginalnych środków indyjskich. Słowo Brahmi pochodzi z Sanskrytu i oznacza w tym języku Bogini Najwyższej Mądrości. Bacopa od setek lat pomaga w peregrynacjach duchowych człowieka i pozwala na odnajdywanie poszukiwanej mądrości. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą sprzed 3 tys. lat.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

  • wzmacnia pamięć
  • zdrowie pęcherzyka żółciowego

DAWKOWANIE

2g proszku (lekko czubata łyżeczka) zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt. Przeciwwskazaniem jest ciąża, karmienie piersią oraz zatrucie organizmu toksynami. Brahmi dostępne jest w formie sproszkowanej z upraw ekologicznych(BIO). Inne formy: tabletki, kapsułki, herbaty, olej.

Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce D.Frawley,V.Lad:"The Yoga of Herbs" oraz w internecie na stronie https://en.wikipedia.org/wiki/Bacopa_monnieri

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 

Chcesz kupić? Skontaktuj się z nami. Służymy radą !!!

tel. 601 666 480