berberys

Nazwa łacińska: CORTEX BERBERIDIS

Część używana: korzeń

 

 

KORA DLA LEPSZEGO SAMOPOCZUCIA

Berberys zwyczajny to krzew o wysokości około 2,5 metra o kanciastych gałązkach i szarej korze. Żółte kwiaty tworzą zwisłe grona do 8 cm i mają charakterystyczną woń.Owoce berberysu są jadalne i zawierają dużo witaminy C ale, że są bardzo kwaśne to w wielu rejonach Polski berberys nazywany jest kwaśnicą.Występuje prawie w całej Europie, z wyjątkiem dalekiej północy.Surowcem są liście,owoce,kora,korzeń i kora z korzenia berberysu pozyskiwane ze stanu naturalnego. Podstawowe substancje czynne występują w liściach, korze i korzeniach to alkaloidy izochinolinowe, w tym najbardziej aktywna berberyna, ponadto garbniki, żywice, śluzy, wosk i sole mineralne.

Tak jak wodę oczyszcza się po to, by móc ją pić i w tym celu używa się odpowiednich substancji oczyszczających, także nasza krew powinna być regularnie poddawana procesowi oczyszczania. Tylko wtedy będziemy czuć się dobrze i stan naszego samopoczucia będzie zadowalający. Zanieczyszczenia mają pochodzenie zewnętrzne, jak również wewnętrzne. Zanieczyszczenia zewnętrzne powstają w procesie odżywiania - powoduje je niewłaściwa dieta, sztuczne substancje smakowe, barwniki spożywcze i konserwanty. Szczególnie silnym źródłem zanieczyszczeń są proteiny pochodzenia zwierzęcego, alkohol i środki chemiczne. Najgorszymi trucicielami organizmu są narkotyki oraz nikotyna. Zanieczyszczenia wewnętrzne powstają w procesie przemiany materii zachodzącym w naszym organiźmie. Zjawisko to szczególnie nasila się w sytuacjach gdy osoba znajduje się pod wpływem silnych lub bardzo silnych emocji.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- zdrowie żołądkowo - jelitowe

DAWKOWANIE

1 gram surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Pić 3 x dziennie parząc za każdym razem świeży napar. Nie stosować dłużej jak 6 tygodni.

Przeciwwskazaniami do stosowania tego produktu są niedociśnienie,ciąża i karmienie piersią.
WAŻNE! Berberysu nie można spożywać przez dłuższy czas, ponieważ zawarta w nim berberyna odkłada się w sercu, wątrobie i trzustce.
Berberys dostępny jest w formie ciętej rozdrobnionej.
Inne formy: tabletki, kapsułki, herbaty, krzewy, sadzonki.
Inne nazwy: Berberis folium, fructus, radix, cortex, Berberys pospolity, Kwaśnica pospolita, Kwaśniec.

Wiecej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce Mateusza Emanuela Senderskiego "Zioła w nalewkach leczniczych" oraz w internecie http://www.doz.pl/czytelnia/a1199-Nowy_obiecujacy_lek_na_alzheimera

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 

Chcesz kupić? Skontaktuj się z nami. Służymy radą !!!

tel. 601 666 480