Babći 

indyjski środek na bielactwo

Nazwa łacińska: (Psoralea corylifolia) 

 

 

INDYJSKI OLEJEK DO MASAŻU SKÓRY

Babći-Babchi (Psoralea corylifolia) jest rośliną o purpurowych kwiatach, która występuje na obszarze Chin i Indii. W Indiach tradycyjnie stosowano ten olejek na problemy skórne i bielactwo ale jak na razie nie udowodniono tego naukowo. Według ajurwedy posiada działanie rewitalizujące i regenerujące. Oprócz tego uważa się, że jest to niezwykle pomocny środek, ponieważ tutaj po raz pierwszy zastosowano tą roślinę i stwierdzono, że w nasionach znajduje się olejek eteryczny, który zawiera furanokumaryn psoralen, który wcierany systematycznie posiada właściwości wygładzające skórę oraz przywracający i podkreślający oryginalny jej koloryt. Nasiona stosuje się zewnętrznie w połączeniu z olejem kokosowym, sezamowym lub olejem z oliwek. Najbardziej łagodnym dla skóry jest olej kokosowy.

DAWKOWANIE

Smarujemy (masujemy) 2 x dziennie wklepując opuszkami palców ruchami kolistymi do 5 minut.

Przeciwwskazaniem są choroby ostre, otyłość, ciąża i zatrucie organizmu toksynami. W czasie kuracji osoby z nadwrażliwością na światło powinny unikać światła słonecznego, ponieważ może dojść do poparzeń skóry.

Inne formy: nasiona, proszek, kapsułki.

Składniki: nasiona sproszkowane Psoralea corylifolia, olej kokosowy.

Inne nazwy: Bakuchi, Bakući, Babć.

Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać na stronach: https://en.wikipedia.org/wiki/Psoralen, https://en.wikipedia.org/wiki/Psoralea_corylifolia

  

 

Chcesz kupić? Skontaktuj się z nami. Służymy radą !!!

tel. 601 666 480