arjuna

Nazwa łacińska: Terminalia arjuna

Nazwa sanskrycka/indyjska: Arjuna

 

 

KORA BOGATA W KOENZYM Q-10

Arjuna to niezwykle popularna kora z drzewa wystepująca na terenach Indii, Birmy i Sri Lanki. Drzewo ma około 25 metrów wysokości i rośnie na brzegach rzek lub w pobliżu suchych koryt . Arjuna zawiera aktywne substancje zwane glikozydami trójterpiny takie jak: arjunetozydy I, II, II, IV, arjunina i arjunetyna. Kora jej posiada saponiny, (przeciwutleniacze takie jak: flawonoidy arjunoniny, ajrunolon, leteilina ), kwas galusowy, oligomeryczna proantocyanidyna, fitosterol oraz bogata jest w minerały takie jak wapń, cynk, magnez i miedź. Kora drzewa Arjuny zawiera też koenzym Q-10. Arjuna może wpływać na układ sercowo-naczyniowy, serce oraz na zdrowie naszej wątroby. 

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE*

- układ sercowo-naczyniowy

- serce

- może wpływać na zdrowie wątroby.

DAWKOWANIE

2g proszku (lekko czubata łyżeczka)zamieszać w ciepłej wodzie i wypić. Stosowanie naturalnych produktów daje stopniowy ale długotrwały efekt.

Przeciwwskazaniem do stosowania tego produktu jest otyłość,ciąża i karmienie piersią. Arjuna dostępna jest w formie sproszkowanej z upraw ekologicznych(BIO). Inne formy:tabletki,kapsułki,herbaty. Inne nazwy: Migdałecznik arjuna,Arjun(hindi).

Więcej informacji o właściwościach tej rośliny można przeczytać w książce D.Frawley,V.Lad:"The Yoga of Herbs".

* właściwości znajdujące się na liście oczekującej EFSA w marcu 2018'(EFSA - Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 

Chcesz kupić? Skontaktuj się z nami. Służymy radą !!!

tel. 601 666 480